Haber

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Dzhaparova’nın 4 günlük Hindistan ziyareti başlıyor

Ukrayna Dışişleri Bakan Birinci Yardımcısı Emine Dzhaparova, 4 günlük Hindistan ziyareti için başkent Yeni Delhi’ye geldi.

Aninnews’in haberine göre Hindistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Dzhaparova’nın Yeni Delhi’deki temasları Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sanjay Verma ile başlayacak.

Ukrayna’daki mevcut durum ve küresel sorunlar ile iki ülke arasındaki ilişkiler ve işbirliği olanaklarının ele alınması bekleniyor.

Dzhaparova ayrıca Kültür ve Dışişleri Devlet Bakanı Meenakshi Lekhi ve Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Vikram Misri ile de görüşecek.

Dzhaparova’nın Yeni Delhi ziyareti, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başlamasından sonra iki ülke arasındaki ilk resmi temas olması açısından önemlidir.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başlamasının ardından hem Rusya hem de Ukrayna devlet başkanları ile yaptığı görüşmelerde, Hindistan’ın barış için her türlü takviyeyi yapmaya hazır olduğunu ifade ederek, çatışmaların ancak çözümlenebileceğini vurguladı. diyalog ve diplomasi yoluyla çözülür.

iskenderunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu