Haber

Isparta’da depremzede çocuklar oyunlarla afetin izlerini silmeye çalışıyor

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Isparta’da afetzedelerin misafir edildiği otelde açılan kreş, çocukların olumsuz psikolojiden kurtulmasına katkı sağlıyor.

Anaokulunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ndeki öğretmenler çocuklarla oyunlar oynayarak morallere katkıda bulunuyor.

Öğrenci Ali Ulvi Kayacan, gazetecilere yaptığı açıklamada, anaokulunda 0-6 yaş grubuna uygun eğitim faaliyetleri yürüttüklerini söyledi.

Kreşte oyun alanları oluşturulduğunu belirten Kayacan, “Ailelerimizin deprem bölgesinden gelen çocukları için en iyi terapinin oyun olacağını düşünerek bu alanı anaokulu olarak düzenledik. Çocuklar için oyun odaları kurduk. Çocukların iyi vakit geçirmesi için çalışmalarımız misafirlerimiz burada kalana kadar devam edecek.” dedi.

Otel Müdürü Bünyamin Eren, amaçlarının çocukları gülümseterek acılarını unutturmak olduğunu belirtti.

Oteldeki toplantı salonunu kreş haline getirdiklerini anlatan Eren, “Burayı tasarladık ve oyuncaklar getirdik. Çocuklarımızın bu travmatik durumu kolay atlatmaları için elimizden geleni yapmaya hazırız. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.” çocuklarımız için.” sözlerini kullandı.

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde depreme yakalanan Sümeyye Yaşam da çocuk gelişimi mezunu olduğunu belirterek, “Kaldığım otelde kreş açıldığını duyunca çok sevindim. hem kafamı dağıtmak hem de çocuklara yardımcı olmak için gönüllü ablalık yapıyorum. Onların mutluluğu bizim için çok önemli. Acımız da. Ama önceliğimiz çocuklar, onlarda bırakacağımız etki.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu